LASER Q-SWITCH

 

LASEROWE USUWANIE MAKIJAŻU PERMANETNEGO

Asymetryczne brwi, za ciemne kolory, zbyt wyraźne kontury, niebieskie, zielone i czerwone odcienie sprawiają, że makijaż bardziej szpeci niż zdobi. To wcale jednak nie musi oznaczać, że trzeba męczyć się latami z nieudanym makijażem. Na szczęście istnieją nowoczesne metody, które pozwalają szybko i bezpiecznie się go pozbyć – jedną z nich jest laser Q-switch.

Usuwanie za pomocą lasera Q-Switch zazwyczaj jest serią zabiegów. Ich częstotliwość i ilość określa kosmetolog, biorąc pod uwagę czynniki takie jak: rodzaj barwnika i jego kolor, ilość i gęstość rozmieszczenia pigmentu w skórze, a także sam odcień skóry oraz indywidualną reakcję pacjenta na laser. Zazwyczaj  po jednym zabiegu zneutralizujemy kolor czerwony Zabieg może powodować pewien lekki dyskomfort, jednak dzięki stosowaniu środków znieczulających nie jest bolesny.

Zabieg na ogół nie wywołuje skutków ubocznych, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Bezpośrednio po aplikacji lasera skóra przyjmuje biały kolor, a następnie ulega zaczerwienieniu. Może również pojawić się lekki obrzęk, który najczęściej znika po 2-3 dniach.

Miejsca potraktowanego laserem nie można myć ani moczyć przez 24 godziny, a w ciągu kolejnych 2-3 dni nie aplikuje się kosmetyków kolorowych. Należy również unikać zdrapywania powstałych strupków – dzięki temu zabieg nie pozostawi blizn, których często obawiają się osoby rozważające laserowe usuwanie makijażu. Przez 2-4 tygodnie należy także powstrzymać się od opalania, wizyt na basenie oraz w solarium. Trzeba również zachować bezwzględną czystość w miejscu operacyjnym, aby nie doszło do zakażenia.

Kolejną serię zabiegów laserowych aplikuje się po upływie 3/4 tygodni. Po około 6/8 tygodniach od zakończonej kuracji można natomiast wykonać nowy makijaż permanentny.

 


LASEROWE USUWANIE TATUAŻY

Laserowe usuwanie tatuaży jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuaży. Rozjaśnienie tatuażu, znacząco ułatwia prace w przykrywaniu starych tatuaży (z reguły potrzebne są 1-3 sesje na rozjaśnienie tatuażu pod cover up) Tatuaż może zostać całkowicie usunięty ale wymaga to serii zabiegów. Po każdym zabiegu obserwuje się ok. 50% rozjaśnienia tatuażu.

Zarówno w przypadku tatuażu jak i makijażu permanentnego okres rekonwalescencji po zabiegowej wynosi 3/4 tygodnie. Przez 2-4 tygodnie należy także powstrzymać się od opalania, wizyt na basenie oraz w solarium. Trzeba również zachować bezwzględną czystość w miejscu operacyjnym, aby nie doszło do zakażenia.

LASEROWY PEELING WĘGLOWY  'BLACK DOLL’

Jeżeli cierpisz na brak elastyczności skóry, która dodatkowo może podlegać stanom zapalnym trądziku, obecności zmarszczek oraz zaskórników otwartych i zamkniętych, to odpowiednim zabiegiem dla Ciebie będzie laserowy peeling węglowy.

Efekty jakie daje są zdumiewające. Bez względu na to, czy chodzi o twarz, czy dekolt, skóra staje się dokładnie odżywiona i oczyszczona, zmarszczki wygładzone, a koloryt skóry ujednolicony. Po wykonaniu zabiegu następuje zmniejszenie łojotoku, regeneracja i odnowa skóry, wygładzenie i przywrócenie jej zdrowego wyglądu za sprawą wzmożonej produkcji kolagenu. Zabieg jest bezbolesny.

LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Nawracające przebarwienia wymagają cierpliwości. Pierwsze widoczne efekty terapii obserwuje się dopiero po 3-4 zabiegu. Po uzyskaniu zadowalających rezultatów należy obowiązkowo stosować filtr przeciwsłoneczny 50 wtedy uzyskujemy trwałe usunięcie przebarwienia. Piegi ciemnieją w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Należy być przygotowanym, że mogą nabrać odcień gorzkiej czekolady. Od następnego dnia rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania i trwa ok. 2 tygodni. Od razu po zabiegu można nakładać makijaż oraz maskować przebarwione miejsca.